Written in: Czech; Český Jazyk, Čeština

Source: idnes

Copyright: © Copyright MAFRA a.s. 1998 - 2019
ethnic group: cs:Slovensko;en:Slovakia

Čeští inline hokejisté vyhráli ve čtvrtfinále mistrovství světa organizace FIRS v Barceloně nad Slovenskem 9:4. Hattrickem k vítězství pomohl Petr Kafka. V pátek od 20 hodin čeká obhájce titulu boj o finále s Kanadou, která přehrála domácí Španělsko 3:0.

iDNES.cz ilustrační snímek | foto: ČAILH dnes 23:18 18:45 Čeští inline hokejisté vyhráli ve čtvrtfinále mistrovství světa organizace FIRS v Barceloně nad Slovenskem 9:4. Hattrickem k vítězství pomohl Petr Kafka. V pátek od 20 hodin čeká obhájce titulu boj o finále s Kanadou, která přehrála domácí Španělsko 3:0. Vstoupit do diskuse Svěřenci trenéra Martina Tvrzníka otevřeli skóre už po 53 sekundách zásluhou Patrika Šebka. Hned za 13 vteřin potrestal chybu Slováků Martin Fiala a zvýšil. Ve čtvrté minutě inkasoval i Dominik Frodl, jehož překonal Martin Uhnák. Druhý poločas už byl v režii favorita. V jeho úvodu dvěma góly během tří minut zvýšil Petra Kafka na 4:1 a Jakub Cik, Patrik Šebek a Filip Kuťák zařídili už šestibrankový náskok. Na snížení Denise Trenčana odpověděl Robin Malý. Slováci v závěru zkorigovali stav díky dvěma brankám Patrika Szabóa, ale poslední slovo měl vteřinu před koncem Kafka, který dovršil hattrick. České inline hokejistky ve čtvrtfinále porazily Japonsko 8:0 a o postup do finále budou hrát v pátek od 18:30 proti Itálii, která zdolala Kanadu 3:2. Kanonádu obhájkyň stříbra řídila Kateřina Mrázová, autorka čtyř branek a dvou asistencí. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Spojené státy americké se Španělskem. MS v inline hokeji organizace FIRS v Barceloně Muži